Jak powinna wyglądać nauka języka angielskiego wśród najmłodszych?

Nauczanie dzieci w wieku przedszkolnym języka angielskiego może być trudne dla nauczycieli nowych w tej grupie wiekowej. Małe dzieci mają krótsze okresy uwagi niż starsze dzieci i dorośli, ale nauka języka angielskiego na tym etapie jest bardzo ważna, poza tym nauczanie tych uczniów może być ogromnie satysfakcjonujące, gdy weźmiesz pod uwagę kilka podstawowych zasad.

Znaczenie aktywnego uczenia się

Aktywne uczenie się oznacza pełne zaangażowanie dzieci w proces uczenia się. Aby to osiągnąć, musimy zapewnić środowiska, które przemawiają do wszystkich zmysłów, w tym uwzględnione muszą zostać aspekty wzrokowe, słuchowe, kinestetyczne i dotykowe. Odpowiednie działania edukacyjne obejmują takie opcje, jak śpiewy, piosenki, rymowanki, tańce, gry, filmy wideo i rzemiosło artystyczne. Na przykład, ucząc się nowego słowa w klasie, dzieci mogą najpierw: usłyszeć słowo (w piosenkach lub śpiewach), powtórzyć słowo (śpiewając razem), zobaczyć słowo (jeśli są już gotowe do rozpoznania niektórych liter), wyśledzić słowo – a następnie je zapisać. Taka nauka języka angielskiego na tym etapie jest najbardziej efektywna.

Co jeszcze powinna obejmować nauka języka angielskiego wśród maluchów?

Oczywiście musi być to uczenie się poprzez zabawę. Zabawa jest bardzo istotną częścią tego, czym jest życie dla dzieci na tym etapie ich rozwoju. Dlatego nauczyciele powinni w miarę możliwości promować naukę poprzez zabawę. Zabawy z fiszkami, konkursami, wyścigami itd. Należą do najbardziej ekscytujących sposobów uczenia się dzieci. Oprócz zachęcania do aktywnego uczenia się, pomagają rozwijać umiejętności społeczne.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*