Istota kasków na głowie każdego rolkarza

Podczas jazdy na rolkach Twój kask jest absolutnie niezbędny dla zapewnienia sobie bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy chodzi o dzieci, czy dyscyplinę, taką jak freestyle, fitness na rolkach lub jazda miejska – kask jest podstawową częścią wyposażenia ochronnego.

Kaski na rolki k2 a rozmiar głowy

Twój kask musi mieć odpowiedni rozmiar zarówno dla zapewniania komfortu, jak i wydajności w razie wypadku. To nie jest fizyka kwantowa – musisz po prostu zmierzyć rozmiar głowy. Ale niezależnie od pomiaru, zawsze powinieneś przymierzyć kask przed zakupem! Głowa każdego jest inna, a rodzaj kasku (dłuższy, zaokrąglony, bardziej zakrzywiony itd.) wpłynie na wygodę jaką będziesz odczuwać. Dlatego, jeśli chcesz uzyskać jak najlepsze dopasowanie, najlepiej jest mieć kask, który niekoniecznie jest typowym stylem dla tego rodzaju aktywności. Możesz pokusić się o kaski na rolki k2 (https://freeskate.pl/k/kaski-na-rolki/) typowo stworzone dla tej dyscypliny, ale nie jest to absolutną koniecznością.

Dlaczego kaski są takie ważne?

Każdy rolkarz powinien nosić kask. Ochraniacze na nadgarstki, nakolanniki i ochraniacze na łokcie to dobry pomysł dla wszystkich, ale szczególnie dla początkujących. Ochraniacze na szczęki też są dobrą ochroną przed wybitymi zębami. Jednak przede wszystkim znajdź odpowiedni kask. Upewnij się, że kask pasuje – a jeśli kupujesz kask dla dziecka, upewnij się że dziecko wie, jak prawidłowo go założyć. kask powinien mocno siedzieć na głowie w pozycji poziomej i nie powinien kołysać się do przodu, do tyłu ani na boki. Paski kasku muszą być zawsze zapięte, ale nie za ciasno. Najlepiej niech dziecko założy kask przy Tobie i sprawdź czy robi to prawidłowo.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*