Czy operacja korekcji nosa może się nie udać?

Istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że operacja czubka nosa może się w jakiś sposób nie udać. Oczywiście efekty, jakie zostaną uzyskane po zabiegu, mogą różnić od oczekiwanych, ale nie będzie to raczej poziom zmian, który można by określić jako fiasko operacji. Każdy zabieg można powtórzyć lub poprawić, dlatego, zanim zaczniemy przewidywać najczarniejsze scenariusze, warto wybrać się na konsultację ze specjalistą.

Jak przygotować się do zabiegu?

Jeżeli decyzja odnośnie do korekta nosa została już podjęta, a konsultacje z lekarzem rozwiały resztę naszych wątpliwości, to pozostaje nam jedynie etap bezpośrednich przygotowań do zabiegu. Należy wykonać wszelkie zlecone, rutynowe badania laboratoryjne, a następnie pozostać na czczo około sześć godzin przed zabiegiem. Jest to konieczne ze względu na wykonywanie operacji w znieczuleniu ogólnym.

Jakie komplikacje mogą wystąpić?

Komplikacje po operacji tego typu są wyjątkową rzadkością, ale mimo wszystko się zdarzają i szczegółowo omówione są podczas spotkania z lekarzem. Do faktycznie występujących komplikacji można zaliczać przedłużające się zasinienia i obrzęki. Do sytuacji mało komfortowych należy też konieczność tamowania krwawienia przy pomocy tamponów nawet przez kilka dni. Niezwykle rzadko zdarzają się takie efekty jak asymetria, czy też przesunięcia nieprzewidziane podczas operacji. Wszelkie wątpliwości warto wyjaśnić z lekarzem przed operacją, a nie po niej. Należy pamiętać o przygotowaniu się na każdą ewentualność, ale warto wziąć pod uwagę, że komplikacje zdarzają się naprawdę niezwykle rzadko.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*